Urodziny 1 Grunwaldzkiej Drużyny Harcerskiej “Amonit”, czyli „VIII Noc Agentów”.


Błądzili po omacku, w deszczu i mrozie, za przewodnika mając tylko wiadomości pozostawione przez hrabiego Michała Poleskiego ponad 100 lat temu.

amonit_urodziny

29-30 października harcerze z całego województwa poszukiwali zaginionego sygnetu Zawiszy Czarnego. Odwiedzili najdawniejsze zakątki Łaz, ponownie odkryli wiedzę o zapomnianych miejscach, zmierzyli się ze zmęczeniem i niewiedzą, a wszystko po to, by wygrać “VIII Noc Agentów”.
Biwak został zorganizowany przez 1 Grunwaldzką Drużynę Harcerską “Amonit”, która co roku stara się pokazać harcerzom bogactwo historii Łaz, wystawiając ich jednocześnie na ciężką próbę. Pomimo bardzo trudnych warunków, dwie drużyny dotarły do samego końca zawiłej drogi i odnalazły sygnet, który ostatecznie trafił do 69 Harcerskiej Drużyny Turystycznej im. M. Zaruskiego z Zawiercia.
Na biwak przyjechało aż 130 harcerzy! Dzięki Zespołowi Szkół nr 1 w Łazach mieli stałą bazę, w której zawitało nawet… Radio Katowice. Organizatorzy i uczestnicy opowiadali dziennikarzom, czym jest impreza i jak wiele im daje.
Na pełną relację z “VIII Nocy Agentów” zapraszamy na fanpage oraz do galerii zdjęć.  https://goo.gl/photos/c6CwzKVZucmCdk9u9