UKS „Jedynka”

Żaki

Pływacy młodsi

Pływacy starsi

Pływanie to sposób na życie

Uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Łazach, stale dążą do pokonywania słabości i doskonalenia swoich umiejętności realizując pasje. Pływanie w drużynie Uczniowskiego Klubu Sportowego „Jedynka” działającego przy Zespole Szkół nr 1 w Łazach to ciężki trening i godziny spędzone w wodzie. Pływanie daje efekty w postaci uczestnictwa i sukcesów osiąganych na zawodach krajowych i międzynarodowych.
Reprezentacja klubu miała okazję w kwietniu sprawdzić swoje umiejętności w IV Mitingu Pływackim „Szukamy Talentów” w Herbach oraz w I rundzie międzynarodowego Cieszyńskiego Mitingu Pływackiego.
Na międzynarodowych zawodach pływackich w Cieszynie zawodnicy konkurowali z drużynami z Polski, Czech i Słowacji. W zawodach wzięło udział ponad 600 zawodników. Naszą gminę reprezentowali: Filip Błaszczyk, Michał Gołda, Magdalena Barańska, Justyna Długokęcka, Kamila Kośmida, Paulina Kośmida, Nikola Krawczyk, Hanna Kuzia, Edyta Milanowska, Gabriela Przybyła, Lena Rozpara, Aleksandra Serzysko, Oliwia Skorek, Zofia Wróbel, Nicole Łącka. Najwyższą lokatę zdobyła Nikola Krawczyk, zajmując IV miejsce w 100m stylem motylkowym.
W IV Mitingu Pływackim „Szukamy Talentów” w Herbach wzięli udział: Amelia Jakubowska, Diana Wieczorek, Wiktoria Pucek, Oliwier Łukasik, Nikola Sagan, Dominik Wdowiak, Wiktoria Krzysztofik, Filip Błaszczyk, Zofia Wróbel, Aleksandra Serzysko, Oliwia Skorek, Magdalena Barańska, Justyna Długokęcka, Gabriela Przybyła, Michał Gołda oraz Nikola Krawczyk.

Talenty drużyny:
Aleksandra Serzysko: III miejsce w 100m stylem motylkowym.
Gabriela Przybyła: II miejsce w 50m stylem dowolnym,
Dominik Wdowiak: I miejsce w 25m stylem grzbietowym, I miejsce w 25m stylem klasycznym, I miejsce w 25m stylem dowolnym.
Nikola Krawczyk: II miejsce w 100m stylem zmiennym, I miejsce w 50m stylem motylkowym, I miejsce w 50m stylem grzbietowym.

Anna Brzostek Góźdź
Michał Sroka