V Szczep „Orlich Gniazd”

V Szczep „Orlich Gniazd” powstał w lutym 2018 roku. Działa on na terenie Miasta Łazy, a przynależy do Hufca Ziemi Zawierciańskiej. W skład Szczepu wchodzą:

• 13 Gromada Zuchowa „Dobrych Czarodziejów”
  • 53 Drużyna Harcerska „Ostaniec”
  • 1 Grunwaldzka Drużyna Harcerska „Amonit”

Komendantką Szczepu jest phm. Karolina Kurek, a zastępczynią komendantki – pwd. Małgorzata Rzepecka – Jach.

Kontakt do Komendantki Szczepu – Karolina Kurek:

e-mail: kurek.karolina@zhp.net.pl

tel.: 667460862

53 Drużyna Harcerska „Ostaniec” powstała w styczniu 2018 roku. Zrzesza ona harcerki i harcerzy, którzy uczęszczają do klas 4-6 szkoły podstawowej. Drużynową 53 DH „Ostaniec” od początku jej działalności jest pwd. Julia Kurek, a opiekunem drużyny pwd. Małgorzata Rzepecka – Jach.

Zbiórki drużyny odbywają się w każdy piątek w godzinach 17:00-19:00 w Szkole Podstawowej nr 1 w Łazach.

Kontakt do drużynowej – Julia Kurek:

e-mail: julia.kurek1@zhp.net.pl

tel.: 667460851

Fanpage drużyny na Facebooku:  53 Drużyna Harcerska „Ostaniec”

1 Grunwaldzka Drużyna Harcerska „Amonit” działa nieprzerwanie od października 2008 roku. Zrzesza ona harcerki i harcerzy, którzy uczęszczają minimum do 7 klasy szkoły podstawowej (bez górnego limitu wiekowego). Od października 2019 roku drużynową jest druhna Aleksandra Serzysko. Wcześniej funkcję tę pełnili kolejno: Sylwia Zbroińska, Maciej Wróbel, Karolina Kurek.

Kontakt do drużynowej – Aleksandra Serzysko:

e-mail: serzyskoo@gmail.com

Fanpage drużyny na Facebooku:   1 Grunwaldzka Drużyna Harcerska „Amonit”

Drużyny zapraszają na zbiórki wszystkie chętne dzieci i młodzież zamieszkujących w Łazach, jak również w miejscowościach ościennych.

Rodziców harcerzy zapraszamy do grupy na portalu Facebook: V Szczep „Orlich Gniazd” – rodzice, gdzie umieszczane są bieżące informacje. (Aby to uczynić, prosimy o kontakt z Komendantką Szczepu przez Facebooka).

Wszelkie informacje dotyczące wydarzeń umieszczane są także na stronie internetowej Hufca Ziemi Zawierciańskiej (https://zawiercie.zhp.pl/) oraz na fanpage Hufca na portalu Facebook (Hufiec Ziemi Zawierciańskiej). Na stronie Hufca w zakładce „kontakt” znajdują się dane oraz numer konta do opłacania składek członkowskich (10 zł miesięcznie, czyli 120 zł w roku).