Drużyna Harcerska „Amonit”


Unable to display Facebook posts.
Show error

Error: Error validating application. Application has been deleted.
Type: OAuthException
Code: 190
Please refer to our Error Message Reference.

Drużyna harcerska „Amonit” działa w naszej szkole już od 5 lat. Swoje urodziny pod nazwą „Noc Agentów” obchodzimy co roku w ostatni weekend października. Nazwa „Amonit” pochodzi od skamieniałości, które można znaleźć na terenie Jury. Od czterech lat mamy tytuł Drużyny Grunwaldzkiej, co oznacza, że należymy do Wspólnoty Drużyn Grunwaldzkich i co roku bierzemy udział w odbywającym się w lipcu, ogólnopolskim Rajdzie Grunwaldzkim. Corocznie bierzemy udział w imprezach organizowanych przez Hufiec Ziemi Zawierciańskiej takich jak: Zloty Hufca, urodziny zaprzyjaźnionych drużyn oraz „Marcowe spotkanie z piosenką”. Możemy pochwalić się również sukcesami sportowymi. Nasza drużyna co roku reprezentuje Hufiec Ziemi Zawierciańskiej w Mistrzostwach Pływackich Chorągwi Śląskiej.

Razem z Uniwersytetem Trzeciego Wieku współorganizujemy „Ogólnopolską Olimpiadę Sportową” dla seniorów. Współpracujemy również z naszą szkołą. Pomagamy w organizacji imprez plenerowych takich jak: Majówka, Dzień Ziemniaka. Ponadto uczestniczymy w Obozach letnich i Zimowiskach organizowanych przez Hufiec. Opiekę nad drużyną sprawuje druhna Małgorzata Rzepecka – Jach, drużynowym jest druh Maciej Wróbel, a przyboczną – druhna Angelika Kańtoch. Do drużyny należy 30 członków w wieku od czwartej klasy szkoły podstawowej. Zbiórki odbywają się w każdy piątek o godzinie 17:00.

Karolina Kurek
Karolina Wróbel

W dniach 31 maja – 1 czerwca członkowie 1GDH „Amonit” wzięli udział w Zlocie Hufca Ziemi Zawierciańskiej. Zlot rozpoczął się Rajdem Operacja Overlord. Uczestnicy w 3-4 osobowych patrolach musieli dotrzec do 11 punktów i wykonac tam zadania takie, jak n.p. tor przeszkód, pierwsza pomoc, czy strzelanie. Naszą drużynę reprezentowały trzy patrole: „niewiemsasankiczemubotak”, „F.U.S.A.G. Blaskovitz” oraz „L.U.M.I.A”, który zajął pierwsze miejsce. Wieczorem wszyscy harcerze wzięli udział w ognisku, które poprowadził delegat na 38. Zjazd ZHP – druh Paweł Kokoszka. Mogliśmy dowiedziec się, jak wygląda Zjazd, o czym się na nim rozmawia, jakie decyzje się podejmuje. Nie zabrakło również harcerskich zabaw, piosenek, czy pląsów. Odbyła się także gra nocna, w której uczestnicy podzieleni na 3-osobowe grupy musieli wykonac kilka zadań. Tej samej nocy jedna z naszych koleżanek wstąpiła oficjalnie w szeregi naszej drużyny i stała się jej pełnoprawnym członkiem, otrzymując drużynową chustę. Rano wszyscy harcerze, podzieleni w pary, wzięli udział w INO, czyli biegu na orientację. Liczył się czas oraz ilośc odnalezionych punktów, których na mapie było 6. Niestety żadna z grup nie wykonała w pełni tego zadania. Zlot Hufca zakończył się apelem, na którym zostały wręczone nagrody oraz podziękowania.

W drugim tygodniu ferii harcerze z naszej szkoły uczestniczyli w zimowisku, które odbyło się w Siedlcu. Tematem przewodnim były „Igrzyska Śmierci”. Uczestnicy wcielali się w filmowe postacie. Całemu zimowisku towarzyszyła zażarta rywalizacja. 1GDH wróciła 15 lutego z miłymi wspomnieniami i nowymi znajomościami. Poniżej kilka zdjęć z zimowiska.

Dodaj komentarz