„Dzieci uczą rodziców”


Już drugi rok z rzędu klasy I-III biorą udział w ogólnopolskiej akcji „Dzieci uczą rodziców”. W ramach akcji nasza placówka każdego miesiąca otrzymuje drogą elektroniczną materiały do przeprowadzenia lekcji na tematy związane z bezpieczeństwem, ekologią, historią, sportem, czy promocją zdrowego trybu życia. Pierwsze dwie lekcje zostały zrealizowane zdalnie. Jednak lekcję „Wirtualny świat” udało się nam zrealizować stacjonarnie. Obejrzeliśmy prezentację multimedialną oraz rozmawialiśmy o tym, jak bezpiecznie korzystać z Internetu, jakie korzyści można czerpać z sieci oraz co złego czai się po drugiej stronie komputera. Uczniowie pokolorowali obrazek zgodny z tematyką lekcji, a swoje prace zabrali do domu, aby pokazać rodzicom i porozmawiać z nimi na temat poruszony podczas zajęć.

Jagoda Binek