Rozwijamy kompetencje językowe i artystyczne uczniów


Na przełomie listopada i grudnia 2020 uczniowie z klas 7 i 8 Szkoły Podstawowej nr 1 w Łazach wzięli udział w III Międzyszkolnym Konkursie Artystyczno – Językowym „Spaß – fun – diversión” na temat: „Nie tylko bombka i choinka”. Konkurs polegał na wykonaniu kartek bożonarodzeniowych z życzeniami w j. niemieckim. Organizatorem konkursu było Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego – oddział w Katowicach.

Celem konkursu było min:

– rozwijanie zainteresowań językiem niemieckim

– zachęcenie do rozwijania zdolności plastycznych i artystycznych uczniów

– rozwijanie kompetencji językowych, manualnych i artystycznych

– zainteresowanie uczniów kulturą niemieckiego obszaru językowego

– kształtowanie postawy otwartości i tolerancji wobec innych kultur

Joanna Wróbel – Kasperska