Projekt z języka niemieckiego „Austria – Land czyli wędrówka po landach”


17 listopada 2020 dwie uczennice oraz jeden uczeń z klasy 8b Szkoły Podstawowej nr 1 w Łazach wzięli udział w projekcie online „Austria – Land czyli wędrówka po landach” – Edycja III – Miasta, zorganizowanym przez Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego z Katowic pod patronatem Ambasady Austrii w Warszawie.

Projekt poświęcony był miejscowości położonej w Dolnej Austrii o nazwie Sankt Pölten. W projekcie online na platformie ZOOM brało udział 10 drużyn z różnych szkół podstawowych województwa śląskiego a każda drużyna składała się z 3 uczniów z jednej szkoły.

Uczniowie mieli możliwość poznania ciekawostek związanych z miastem Sankt Pölten, położonym w części Austrii Niederösterreich, zabytków i ciekawych miejsc.

Hasła takie jak: Klangturm, Aelium Cetium, Landhausviertel, klasztor Hipolita i wiele innych nie były już dla nich tajemnicą.

Na koniec drużyny z różnych szkół rywalizowały ze sobą, rozwiązując test na bazie poznanych informacji.

Udział w projekcie przyczynił się do promowania austriackiej kultury, tradycji, historii i obyczajów i zachęcił uczniów do zgłębienia wiedzy na temat miast austriackich.

Joanna Wróbel – Kasperska