Akcja „ Bezpieczny przejazd” dla uczniów klas pierwszych

5 listopada uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w ramach kampanii społecznej  Bezpieczny przejazd – „Szlaban na ryzyko!”

Kampania prowadzona przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. ma  na celu uświadomić dzieciom, dlaczego tak ważne jest zachowanie zasad bezpieczeństwa podczas przechodzenia przez przejazd kolejowo – drogowy, jakie obowiązują zasady ruchu na przejazdach i jak ważna i odpowiedzialna jest praca ludzi na kolei.

Pierwszoklasiści z zainteresowaniem obejrzeli interaktywne prezentacje oraz filmy,  prawidłowo rozwiązywali quizy związane z tematem.

Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali książeczki edukacyjne i inne gadżety, które mają przypominać najmłodszym użytkownikom ruchu drogowo-kolejowego o bezpiecznym zachowaniu.

Joanna Bątorek