Pasowanie na czytelnika


Dnia 9 października 2020r. odbyła się w naszej szkole szczególna uroczystość dla uczniów klasy II a i II b. W tym dniu uczniowie zostali włączeni w poczet czytelników biblioteki szkolnej.

               Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość, a pierwsza wypożyczona książka powinna być na długo zapamiętana.

Uczniowie klas II zostali zapoznani z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych, regulaminem biblioteki, sposobem wypożyczania książek.

Specjalnie na tę okazję została przygotowana część artystyczna przez bibliotekarki szkolne, panią Małgosię Rzepecką – Jach , panią Elżbietę Skałbanię – Kubicę i Annę Słuję – Kropiewnicką, podczas której przekazano dzieciom wiedzę o książce i bibliotece. Uczniowie klasy II odgadywali  zagadki, które sprawdziły ich znajomość książkowych bohaterów baśni i bajek.

            Następnie przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Nasi nowi czytelnicy otrzymali interesujące książki, zakładki do książki, a pamiątkowy dyplom będzie  przypominał o tym uroczystym wydarzeniu.

            Spotkanie przebiegało w miłej i przyjaznej atmosferze . Mamy nadzieję, że od tej chwili biblioteka będzie kojarzyła się najmłodszym czytelnikom z miejscem bezpiecznym, przyjaznym, radosnym, gdzie uczniowie są zawsze mile widziani.