Dzień głośnego czytania

29 września 2020r. obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W naszej szkole ten dzień obchodziliśmy 30 września  i był on znakomitą okazją do zaproszenia dzieci do świata książki.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania ustanowiony został z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin poetki, prozaika, autorki bajek i baśni dla dzieci.

Dzień ten stał się znakomitą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych, promocji czytelnictwa wśród najmłodszych.

Czytanie książek to zdobywanie nowej wiedzy, rozwijanie wyobraźni, wzbogacenie słownictwa, a czytanie dzieciom na głos to również budowanie silnej więzi emocjonalnej.

Bibliotekarka szkolna, pani Anna Słuja-Kropiewnicka zaprezentowała w klasach I – III literaturę dziecięcą, czytając fragmenty książek ,,Pamiętnik Czarnego Noska” ,  ,,Cukierku, Ty łobuzie”, ,,Ciekawe co będzie jutro”, ,,Biuro detektywistyczne. Dziurka od klucza”.

Anna Słuja-Kropiewnicka