Rozstrzygnięcie konkursu „Zrób to sam!”


Projekt ekologiczny „Nie wyrzucaj! Wykorzystaj”, realizowany od listopada przez nasze Szkolne Koło Caritas,  dobiegł końca już w lutym. W szkole pojawiły się kosze do segregacji śmieci, które umożliwią praktyczne wykorzystanie wiedzy zdobytej w czasie warsztatów i utrwalenie dobrych nawyków. Tym celom służył również szkolny konkurs „Zrób to sam!” zrealizowany na zakończenie projektu. Jego uczestnicy mogli wykazać się kreatywnością i stworzyć własną maskotkę ze starych ubrań. Udział w konkursie nie tylko nauczył wykorzystania niepotrzebnych rzeczy, ale także dał szansę pomocy drugiej osobie. Przekazane  maskotki zostaną bowiem sprzedane na szkolnym kiermaszu (jak tylko będzie taka możliwość), a uzyskany dochód przeznaczony na wybrany przez nasze SKC cel. Pandemia koronawirusa i przerwa w zajęciach nie pozwoliła nam rozstrzygnąć konkursu w marcu, jednak chcielibyśmy to zrobić jeszcze przed wakacjami. Przedstawiamy więc listę zwycięzców J (nagrody i dyplomy przekażą wychowawcy na zakończenie roku szkolnego).

W kategorii klas I-III:

1 miejsce: Zuzia Wiśniewska kl. 2a

2 miejsce: Laura Moszczowska kl. 3b

3 miejsce: Maja Bebak kl. 2b

Wyróżnienia: Rozalia Szydło kl. 1a, Rafał Kozak kl. 1a, Zuzia Targońska kl. 1b, Kuba Cisowski kl. 1b, Daniel Nocoń kl. 2 b, Aleksandra Słowik kl. 3a, Karol Szczypka kl. 3a.

W kategorii klas IV-VIII:

1 miejsce: Krzysztof Parzoch kl. 7c

2 miejsce: Julia Słowik kl. 5c

3 miejsce: Aleksandra Jachna kl. 5b

Wyróżnienia: Magdalena Pieczka kl. 5b, Amelia Filipczak kl. 5c, Wiktoria Kozak kl. 6b, Natalia Gola kl. 6c, Natalia Czernek kl. 8a.