„Na tropie zawodów”


13.02.2020 w ramach innowacji szkolnej „Na tropie zawodów” klasę Ia odwiedził żołnierz Żandarmerii Wojskowej – Pan Krzysztof. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję dowiedzieć się na czym polega i jakie znaczenie ma służba wojskowa, jakie cechy charakteru oraz predyspozycje należy posiadać, aby zdobyć ten zawód. Pierwszoklasiści zapoznali się z ekwipunkiem, który towarzyszy żołnierzom podczas ich służby. Stanęli przed możliwością zobaczenia z bliska stroju, kajdanek, kabury, a nawet doświadczyli, jakie to uczucie mieć na sobie hełm wojskowy. Uczniowie dowiedzieli się również, co robić, aby przetrwać
w warunkach poligonowych. Pan Krzysztof wyjaśnił również znaczenie kolorystyki swojego beretu. Na koniec  uczniowie otrzymali pamiątkowe zakładki do książek, a gość – serdeczne podziękowania. Spotkanie przebiegało w miłej i serdecznej atmosferze. Po takim doświadczeniu, wielu chłopców, ale i niejedna dziewczynka zamarzy o służbie w wojsku.

Jagoda Binek