„Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”


W tym roku szkolnym klasa 2b przystąpiła do drugiej edycji konkursu „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”.  (W pierwszej edycji klasa otrzymała wyróżnienie). W ramach obchodów Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania z Gangiem Słodziaków z  pomocą wychowawczyni  i rodziców uczniowie zrobili drzewo  z materiałów  przeznaczonych do recyklingu, a  na drzewie i pod nim umieścili wykonane przez siebie słodziaki.  Do ich powstania zostały użyte materiały z recyklingu. Do dekoracji uczniowie wykorzystali też  materiały przyrodnicze:  szyszki, liście, korę, mech.  I tak powstało Magiczne Drzewo Słodziaków klasy 2b.  Po przeczytaniu książki R. Piątkowskiej   „Zamieszanie na leśnej polanie, czyli nowe przygody Gangu Słodziaków”, idąc  za przykładem bohaterów, uczniowie posadzili  żołędzia i rozmawiali o tym, jaką rolę odgrywają drzewa w życiu ludzi i zwierząt. Następnie rozmawiali o ochronie  środowiska oraz czytali o prawidłowym segregowaniu odpadów z broszury „Gang  Słodziaków ekologicznie”.  Potem wychowawczyni  rozdała  worki, a uczniowie mieli za zadanie  odpowiednio posegregować pozostałe po pracy resztki. Zadania  zostały udokumentowane i wysłane na konkurs.

13 grudnia otrzymaliśmy wiadomość, że nasza klasa zdobyła wyróżnienie w konkursie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”. Wyróżnienie tym bardziej cenne, bo zdobyte w konkursie Ogólnopolskim, w którym startowało 3480 klas. W ramach wyróżnienia każdy uczeń klasy 2b otrzymał dyplom, książkę, broszurę ekologiczną, długopisy ze Słodziakami oraz maskotki Gangu Słodziaków- Juniorów.

Upominki bardzo się uczniom podobały i wszyscy byli ogromnie zadowoleni i dumni z wyróżnienia.

Anna Grabowska