Jasełka 2019


Święta Bożego Narodzenia to czas strojenia choinki, śpiewania kolęd. To także czas na inscenizacje jasełek bożonarodzeniowych.

Przed Świętami Bożego Narodzenia, dnia 19 grudnia 2019r. uczniowie

klas I-III Szkoły Podstawowej nr 1 w Łazach razem z wychowawcami, dyrekcją, zaproszonymi gośćmi oraz rodzicami obejrzeli przedstawienie w wykonaniu uczniów klasy IIb, nawiązujące do narodzin dzieciątka Jezus.

Montaż słowno-muzyczny został przygotowany pod kierunkiem  wychowawczyni klasy IIb – Anny Grabowskiej.

Uczniowie nie tylko wspaniale odtworzyli swoje role, ale z wielkim zaangażowaniem zaśpiewali kilka mniej znanych kolęd i pastorałek. Mali artyści zostali wysłuchani z uwagą i nagrodzeni gorącymi brawami przez widzów.  Pani dyrektor podziękowała wychowawczyni i uczniom za pracę jaką włożyli w przygotowanie tak poważnego występu a rodzicom za przygotowanie wspaniałych strojów i rekwizytów.

Na zakończenie uczennica klasy IIb, Alicja Jurkiewicz zaśpiewała pastorałkę pt. „Pierwsza Gwiazda”, którą wyśpiewała sobie 1. miejsce na  tegorocznym Gminnym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek w kategorii klas I-III.

W świątecznym nastroju wszyscy rozeszli się do domów w oczekiwaniu na nadejście Świąt.

 

Anna Grabowska