Warsztaty bożonarodzeniowe z języka niemieckiego.


29 listopada 2019 trzy uczennice z klasy 7b łazowskiej „Jedynki“ wzięły udział w innowacyjnym projekcie edukacyjnym z języka niemieckiego „Geheimnisvolle Weihnachten“, którego organizatorem było Niemieckie Towarzystwo Oświatowe z Opola i PSNJN z Katowic. W projekcie wzięło udział 57 uczniów z 19 szkół podstawowych województwa śląskiego. Warsztaty prowadziła w języku niemieckim pani Elżbieta Wydra, nauczycielka języka niemieckiego, edukatorka, Superbelfer RP.

Uczniowie pracując w grupach aktywnie brali udział w warsztatach, których celem było poznanie słownictwa oraz zwyczajów bożonarodzeniowych w krajach niemieckiego obszaru językowego. Aby grupy zintegrowały się, miały do wykonania wspólne zadania, podczas których porozumiewano się w języku niemieckim. Uczniowie poznali  najpopularniejsze niemieckie kolędy, ukryte pod kodami QR. Poznając bożonarodzeniowe słownictwo dopasowywali obrazki do niemieckich pojęć, poznali nazwy przypraw, które kojarzone są ze świętami. Podczas warsztatów uczniowie wykazali się dużą kreatywnością. Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym ze środków Konsulatu Republiki Federalnej Niemiec w Opolu.

Joanna Wróbel – Kasperska (nauczycielka języka niemieckiego)