Kalendarz adwentowy


W ramach promocji krajów niemieckiego obszaru językowego w grudniu 2019 roku uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łazach wykonali pod opieką nauczycielki języka niemieckiego Joanny Wróbel – Kasperskiej przepiękne kalendarze adwentowe różnorodnymi technikami. Uczniowie poznali tradycje bożonarodzeniowe, które są typowe dla krajów niemieckojęzycznych. Konkurs na najpiękniejszy kalendarz adwentowy jest organizowany w naszej szkole corocznie, począwszy od roku 2000. Oprócz nauki języka niemieckiego, uczniowie poznają zwyczaje typowe dla naszych zachodnich sąsiadów. Poniżej prezentujemy kalendarze adwentowe wykonane przez naszych uczniów.

W konkursie na najpiękniejszy kalendarz adwentowy finałowe miejsca zajęli uczniowie:

I miejsce – Wiktoria Pucek (klasa 7b)

II miejsce – Kaja Krzemińska (klasa 7a)

III miejsce – Wiktoria Tokarska (klasa 8a)