Projekt „Nie wyrzucaj! Wykorzystaj!”


 

Za nami kolejne warsztaty ukazujące praktyczne wykorzystanie odpadów. Tym razem wolontariusze naszego Szkolnego Koła Caritas uczyli się jak ponownie wykorzystać stare słoiki, butelki, resztki serwetek i tym podobnych drobiazgów. Warsztaty, które 5 grudnia poprowadziła pani Aleksandra Piedo, były ostatnimi przeznaczonymi dla wolontariuszy. Teraz nadszedł czas, aby przekazali oni zdobytą wiedzę swoim koleżankom i kolegom. Członkowie naszego Koła przeprowadzą dla każdej klasy zajęcia w czasie których będą uczyć nie tylko odpowiedniego segregowania śmieci, ale także nadawania im „nowego życia”. W ten sposób, poprzez naukę kreatywnego gospodarowania odpadami, czyli upcyklingu, wolontariusze chcą zaszczepić w całej społeczności szkolnej, a także w swoich rodzinach i otoczeniu, chęć dbania o świat stworzony przez Boga. Relacja z dalszej realizacji projektu już wkrótce!