#DzieciUcząRodziców


Szkoła Podstawowa nr 1 przystąpiła do ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców”, organizowanej przez Centrum Rozwoju Lokalnego i objętej honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. Akcja skierowana do uczniów klas 1-3 szkół to comiesięczne lekcje podejmujące tematykę bezpieczeństwa, ekologii, kultury i historii. Celem działań jest wsparcie procesu edukacji najmłodszych, a także zachęcenie ich do rozmowy z rodzicami na tematy będące przedmiotem zajęć.

Pierwsza lekcja „Pomocne serce” odbyła się 6 grudnia i wzięli w niej udział wszyscy uczniowie klas młodszych.  Grudzień to miesiąc wyjątkowy. To Mikołajki i Boże Narodzenie. To czas rodzinnych spotkań i niezwykłej atmosfery. To czas pomagania i dzielenia się z innymi. W trakcie zajęć „Pomocne serce” – lekcji o pomaganiu dzieci odpowiadały na trudne, ale ważne pytania: Jak i dlaczego należy pomagać innym? Jak ważne jest dzielenie się z potrzebującymi? Czym jest magia świąt Bożego Narodzenia?  Zadaniem domowym było pokolorowanie obrazka i podzielenie się zdobytą wiedzą z rodzicami.

Akcja edukacyjna „Dzieci uczą rodziców” trwać będzie cały rok szkolny.

Joanna Bątorek