Smacznie, zdrowo, kolorowo!

29 listopada uczniowie klas I-III wraz z wychowawczyniami zorganizowali „Dzień owocowo-warzywny”. Akcja miała na celu promowanie zdrowego odżywiania. Tego dnia panował owocowo-warzywny zawrót głowy. Uzbrojeni w owoce, warzywa i sprzęt kuchenny uczniowie klas młodszych przystąpili do szykowania kolorowych, apetycznych, ale przed wszystkim zdrowych potraw. Pojawiły się: kanapki, soki i owocowe szaszłyki. Każdy uczeń stworzył swoje własne owocowo-warzywne dzieło sztuki. Najprzyjemniejszą częścią dnia była oczywiście degustacja. Mamy nadzieję, że wiedza wyniesiona z zajęć przeniesiona zostanie przez dzieci do domów, gdzie owoce i warzywa będą ważną częścią diety każdego ucznia oraz jego rodziny.

Jagoda Binek