„Szkolne przygody Gangu Słodziaków” w klasach I- III


Od końca września do połowy listopada klasy I-III uczestniczyły w ogólnopolskiej akcji „Szkolne przygody Gangu Słodziaków”, której patronem jest sieć sklepów Biedronka. To już druga edycja konkursu, skierowanego do szkół podstawowych, którego głównym celem jest zachęcanie uczniów do codziennego czytania. Tym razem ważnym przesłaniem akcji jest również edukacja ekologiczna najmłodszych. Zadania, jakie stanęły przed dziećmi to: codzienne czytanie książek i zbieranie naklejek do albumów oraz stworzenie Magicznego Drzewa Słodziaków z materiałów nadających się do recyklingu. Podsumowaniem podjętych działań był Dzień Głośnego Czytania zorganizowany w każdej klasie. Nauczyciele, zaproszeni goście i oczywiście sami uczniowie czytali fragmenty książki o Słodziakach. Mamy nadzieję, że udział w akcji stanie się inspiracją do codziennego, rodzinnego czytania książek a także uwrażliwi dzieci na potrzebę ochrony środowiska. Zapraszamy do obejrzenia galerii ekologicznych drzew klas I-III.

Joanna Bątorek