Spotkanie z leśniczym


12 listopada klasy pierwsze odwiedził wyjątkowy gość  – leśniczy – Pan Piotr Szydło. Pan Piotr opowiedział o swojej pracy, o lesie i mieszkających w nim zwierzętach. Tłumaczył na czym polegają prace pielęgnacyjne oraz ochrona drzew przed szkodnikami i zwierzyną leśną. Opowiadał jak rośnie las i ile trudu potrzeba, by był zdrowy i piękny. Podkreślił, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje gospodarzy, czyli zwierząt w nim mieszkających. Podczas spotkania uczniowie mieli okazję poznać zwyczaje wybranych zwierząt  zamieszkujących lasy naszej okolicy. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się także, w jaki sposób pomóc zwierzętom przetrwać zimę i dlaczego niektóre zwierzęta gromadzą zapasy, a inne zapadają w sen zimowy. Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach, zadawali wiele pytań, a na zakończenie wręczyli gościowi słodki upominek.

Jagoda Binek