„ Droga do wolności”- akademia z okazji Święta Odzyskania Niepodległości


Dla upamiętnienia 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości 8 listopada w naszej szkole odbyła się  uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klasy III a i III b.  Był to wzruszający montaż słowno- muzyczny upamiętniający tragedię rozbiorów, trudne lata walki o niepodległość i radość z odzyskania wolności. Akademia miała przede wszystkim przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w uczniach refleksję na temat tego, co dziś dla nich znaczą słowa: Ojczyzna, niepodległość, patriotyzm. To była piękna lekcja szacunku wobec tradycji, pamięci o historii i miłości do Ojczyzny, którą można zakończyć słowami finałowej piosenki:

„Mówię o Tobie z dumą.
Myślę o Tobie z troską.
Jesteś drogim skarbem.
Moją kochaną Polską.

Mówię o Tobie dobrze.
Śpiewam o Tobie głośno.
Myślę zawsze pięknie.
Moja najdroższa Polsko…”

 

Joanna Bątorek