Ratownik medyczny w „małej” świetlicy szkolnej


W poniedziałek 28.10.2019 w świetlicy szkolnej gościliśmy Panią Katarzynę Hutnik – ratownika medycznego. Podczas  wizyty uczniowie dowiedzieli się na czym polega praca ratownika medycznego, jak nim zostać, ale przede wszystkim jak pomagać osobom poszkodowanym znajdującym się w sytuacji  zagrożenia życia. Pani ratownik przypomniała dzieciom numery alarmowe oraz wyjaśniła i zademonstrowała jak sprawdzić stan poszkodowanego oraz jak postępować  kiedy  nie oddycha. Po zademonstrowaniu przez ratownika przebiegu resuscytacji na fantomie, chętni uczniowie mogli samodzielnie spróbować  trudnej sztuki ratowania ludzkiego życia.

Dzięki takiej  lekcji dzieci nauczyły się wielu ważnych rzeczy, które w przyszłości mogą komuś pomóc, a nawet przyczynić się do uratowania życia.

Monika Omielska