PIECZONE ZIEMNIAKI W JEDYNCE


Stało się już tradycją, że jedna z jesiennych sobót to czas, kiedy uczniowie
ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łazach bawią się wspólnie z rodzicami, nauczycielami, gośćmi na terenie naszej szkoły.

Tak było i w tym roku, 5 października odbył się bowiem już kolejny, jesienny piknik rodzinny w Jedynce. Pogoda tego dnia była kapryśna, dlatego cała impreza zaplanowana została w budynku szkoły. Punktualnie o godzinie 11: 00 wszyscy spotkaliśmy się, by  w gronie przyjaciół  przeżyć miłe chwile, skosztować pyszności, posłuchać występów dzieci i młodzieży, wziąć udział w licznych konkursach i pokazach.

W programie sobotniej imprezy znalazły się między innymi występy artystyczne uczniów, konkursy sportowe, kolorowe malowanie twarzy. Wiele atrakcji dla dzieci i rodziców przygotowali nauczyciele świetlicy szkolnej. Pod hasłem: „Baw się ze świetlicą” został zorganizowany między innymi konkurs pt. „Ziemniaczane stwory ”oraz wiele zabaw  i konkursów ruchowych z ziemniakami w roli głównej. W czasie ziemniaczanych zmagań świetnie bawiły się dzieci i ich rodzice. Dużą popularnością cieszył się też „ Orzechowy kącik”.  Przygotowana przez rodziców kawiarenka pełna była pysznych domowych wypieków, aromatycznej kawy i gorącej herbaty. Oczywiście nie zabrakło także smakowitych sałatek, swojskiego jadła i pachnących pieczonek, na które wszyscy niecierpliwie czekali.  Dużą atrakcją spotkania był występ laureatek programu „ Szansa na sukces” z Marylą Rodowicz – Wiktorii i Julii Szlachty.

Sobotnie spotkanie było możliwe dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej, rodziców i przyjaciół szkoły. Uczniowie i nauczyciele przygotowali ciekawe występy artystyczne i konkursy, rodzice zadbali o pyszne jedzenie.

Wszyscy bawiliśmy się świetnie i zapewne spotkamy się już za rok. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację pikniku osobom i instytucjom. Wyrazy podziękowania i uznania za wsparcie pragniemy przekazać sponsorom.

 

Ewa Kubik