Wycieczka do lasu


Wtorek 24 września2019r. dla klas Ia i Ib był dniem pełnym wrażeń. Dzieci z samego rana poszły na wycieczkę do lasu. Celem wizyty w lesie, była obserwacja krzewów, drzew, dostrzeganie różnic między nimi oraz sprawdzenie czy Pani Jesień już do nas zawitała.

Podczas spaceru po lesie pierwszoklasiści mieli okazję podziwiać poszczególne gatunki drzew oraz krzewów. Ta wycieczka – to obserwacja naturalnego świata roślin, zwierząt, oraz wspaniałe przeżycia. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i paprocie. Słuchały odgłosów lasu i zbierały „skarby”, które zostawiła Pani Jesień. Dzieci uczyły się prawidłowego zachowania w lesie. Uczniowie spędzili miło czas na świeżym powietrzu w otoczeniu malowniczej przyrody leśnej.

Jagoda Binek