Warsztaty Papieru Czerpanego


W czwartek 23 maja klasy drugie uczestniczyły w Warsztatach Papieru Czerpanego, zorganizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Łazach. Warsztaty papiernicze przeniosły dzieci na chwilkę w czasy średniowiecza. Na tych zajęciach dzieci zapoznały się ze sztuką wytwarzania papieru, poznały technikę pisania piórem oraz lakowania. Warsztaty czerpania papieru odbywają się przy użyciu zabytkowej prasy, drewnianej beczki, starodawnej lakownicy oraz prawdziwych gęsich piór. Dzieci aktywnie uczestniczyły przy procesie wytwarzania papieru. Każde z  dzieci samodzielnie wykonało kartę papieru czerpanego z dodatkiem płatków nagietka, pisały gęsim piórem, odciskały samodzielnie pierwszą literę swojego imienia tradycyjną pieczęcią lakową . Zajęcia były ciekawą i pouczającą zabawą z możliwością poznania rzemiosła , które umarło prawie 2000 lat temu.