Przybory szkolne dla „Tęczy”


Wychodząc naprzeciw słowom papieża Franciszka „Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego” wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas zorganizowali zbiórkę przyborów szkolnych dla dzieci z Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej „Tęcza” w Zawierciu. Akcja spotkała się z pozytywnym odzewem wśród uczniów naszej Szkoły. W ciągu miesiąca zebrano plecaki, piórniki, zeszyty, przybory do malowania i pisania.

Wychowankom „Tęczy” zebrane artykuły szkolne – w imieniu wolontariuszy – przekazali katecheci. Zarówno pracownicy, jak i wychowankowie, nie ukrywali swojej radości z otrzymanego wsparcia. Dyrektor placówki – Sławomir Janicki – zapewnił, że na pewno wszystkie artykuły zostaną przez dzieci dobrze wykorzystane.

Szkolne Koło Caritas dziękuje wszystkim za dobre serce i wsparcie podczas zbiórki.