Spotkanie z wężami – lekcja przyrody na żywo

26 marca uczniowie klas drugich Szkoły Podstawowej nr 1 w Łazach uczestniczyli w nietypowej lekcji przyrody przeprowadzonej przez Agencję Klaps Art z Krakowa. Tematem były węże. Ich opiekun w bardzo ciekawy sposób opowiadał o życiu i zwyczajach tych egzotycznych zwierząt. Podczas pokazu prezentowane były piękne okazy między innymi: pyton tygrysi, boa tęczowy, albinos i boa dusiciel. Uczniowie dowiedzieli się co to jest „wylinka”, czym odżywiają się węże, jak są zbudowane, jaką długość osiągają. Węże, choć budziły wielkie emocje wśród uczniów, okazały się niezwykle przyjazne. Prawie wszyscy drugoklasiści odważyli się je pogłaskać. Żywa lekcja przyrody dostarczyła dzieciom wiele wrażeń i cennych wiadomości.

Joanna Bątorek