Uczniowie Finalistami Konkursu Biblijnego


Uczniowie klasy III B gimnazjum w Szkole Podstawowej nr 1 w Łazach – Maksymilian Waśko i Aleksandra Szeremeta, zostali finalistami XVIII Konkursy Biblijnego dla Szkół Gimnazjalnych. Po raz pierwszy w historii nasi trzecioklasiści przeszli etap dekanalny i mogli reprezentować naszą Szkołę w finale. Odbył się on 28 lutego 2019 roku w Wydziale Katechetycznym Kurii Diecezjalnej w Sosnowcu.

Hasłem przewodnim tegorocznej edycji konkursu stały się słowa pochodzące z Apokalipsy wg św. Jana „Błogosławiony, który odczytuje, i ci, którzy słuchają słów proroctwa, a strzegą tego, co w nim napisane” (Ap 1,3). To właśnie treść i przesłanie tej księgi Pisma Świętego musieli opanować gimnazjaliści. W poznaniu jednego z najtrudniejszych tekstów Nowego Testamentu wspierał uczniów ks. Daniel Tarasek.

W rozstrzygnięciu konkursu wziął udział Ksiądz Biskup Grzegorz Kaszak. Złożył swoje gratulacje laureatom i finalistom. Jednocześnie zwrócił uwagę, iż „Pismo Święte niesie pocieszenie, przestrogę, pouczenie. Każda chwila poświęcona, by skupić się i medytować słowo Boga jest wielkim pożytkiem dla człowieka. Jestem dumny, że ten cenny czas poświęciliście na to co najważniejsze”.

Gratulujemy finalistom i życzymy dalszych sukcesów

Ks. Daniel Tarasek