RYMCERZE – „NIE ZMARNUJ SWOJEGO ŻYCIA”


8 lutego w  naszej szkole miało miejsce dynamiczne spotkanie dwóch raperów – Bęsia i Dj Yonasa z młodzieżą. Spotkanie przebiegało pod hasłem „NIE ZMARNUJ SWOJEGO ŻYCIA”. Jest to projekt dla młodzieży, który może zmienić życie…

Współczesna młodzież jest pogubiona… Jeśli nie mają właściwych autorytetów i zasad moralnych, jeśli nie znają swojej wartości i nie dostrzegają swoich silnych stron, mogą zmarnować swój potencjał i talent. Pod wpływem złego towarzystwa, buntu itp. młodzi są skłonni sięgać po używki takie jak papierosy, alkohol, narkotyki, „dopalacze”… to może ich nieodwracalnie zniszczyć.

My im mówimy:
Nie Zmarnuj Swojego Życia!
Nie zmarnuj czasu, talentów, relacji.

Żyj wartościami. Bądź sobą.

Projekt powstał z inicjatywy Fundacji Edukacja z Wartościami oraz raperów Bęsia i Dj Yonasa (tworzących skład RYMCERZE).

Podczas spotkania z młodzieżą raperzy dzielili się swoim doświadczeniem życiowym oraz walką z nałogami. Przekazali  treści profilaktyczne i pozytywny komunikat „bez zadęcia i patosu” również w swoich hip-hopowych kawałkach.

Celem spotkania była:

  • profilaktyka uzależnień
  • uświadomienie zagrożeń związanych z używkami
  • zmiana postawy u młodzieży
  • zachęcenie do rozwijania swoich zainteresowań
  • przedstawienie wartości chrześcijańskich
  • promocja uniwersalnych wartości w życiu