BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE


6 lutego przed rozpoczęciem ferii zimowych w Szkole Podstawowej nr 1 uczniowie klasy IIIa przygotowali  apel pt. „Cenne rady na bezpieczne ferie zimowe”. Na inscenizację zostali zaproszeni uczniowie  klas I-III szkoły wraz wychowawcami oraz Panią Dyrektor . Ferie zimowe to czas odpoczynku od nauki, radości, beztroskiej zabawy-należy jednak pamiętać                o bezpieczeństwie. Tylko umiar, zdrowy rozsądek i ostrożność pozwolą cieszyć się zimową aurą oraz spędzić ferie zimowe bezpiecznie. Ferie zimowe to wspaniały czas odpoczynku              i zabawy. Dzieci chętnie spędzają go na świeżym powietrzu, bawiąc się na śniegu i lodzie. Muszą jednak pamiętać o tym, aby podczas zimowych zabaw nie zrobić krzywdy sobie                     i rówieśnikom…
Podczas inscenizacji, dzieci przekazały kolegom i koleżankom ważne zasady bezpiecznego zachowania się podczas zimowych zabaw, a Pani Dyrektor przypomniała numery telefonów alarmowych i kogo w razie kłopotów poprosić o pomoc.
Iwona Czerwonka