Jasełka „ Blask nad Judeą”


Święta Bożego Narodzenia to czas spokoju, refleksji oraz pojednania. W piątek 21 grudnia z bożonarodzeniowym przesłaniem wystąpili uczniowie z klasy II a prezentując przedstawienie „Blask nad Judeą”. Wszyscy mogli po raz kolejny przeżyć historię Marii i Józefa szukających schronienia. Inscenizacja ukazująca scenki z życia nowo narodzonego dzieciątka przeplatana była wzruszającymi pastorałkami. W tym wyjątkowym dniu gościliśmy: Annę Staniaszek – Przewodniczącą  Rady Miejskiej, Bożenę Miklas – Kierownik Wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Zdrowia, księdza Stanisława Wykę – Proboszcza Parafii w Łazach. Na koniec spotkania uczennice z klasy I b zaprezentowały dwie kolędy, za które otrzymały wyróżnienie w Gminnym Festiwalu Kolęd i Pastorałek.  Jasełka wprowadziły wszystkich zebranych w magiczny klimat Świąt Bożego Narodzenia.

Joanna Bątorek