Lekcja o mediach


W dniu 27 listopada uczniowie z klas I-III brali udział w Lekcji o mediach zorganizowanej w MOK w Siewierzu w ramach programu „Lekcja w kinie”.

Zajęcia warsztatowe dotyczyły roli muzyki w filmach dla dzieci: „Skąd są dźwięki tej piosenki?” Prowadząca opowiedziała i pokazała dzieciom jak wyglądały filmy na początku istnienia kina, jak ważną rolę odgrywa muzyka w filmie, kim jest taper i jak wygląda jego praca, czym zajmuje się kompozytor, jakie instrumenty i zwyczaje muzyczne są charakterystyczne dla różnych zakątków świata i wreszcie czym jest muzyka ilustracyjna. Dzieci mogły zobaczyć jak nagrywa się muzykę do filmu i same wzięły w tym udział. Dzieci bardzo chętnie współpracowały z prowadzącą warsztaty. Spontanicznie reagowały na prezentowane na ekranie zdjęcia i fragmenty filmów oraz muzykę, którą w większości znały i rozpoznawały.

W drugiej części dzieci wspólnie obejrzały film pt. „Balerina”, w którym uroczy i zabawni bohaterowie zarażają oglądających swoimi pasjami i uczą mądrych rzeczy na temat przyjaźni. Pokazują, że każdy człowiek  jest wartościowy. A jeśli o czymś marzy i wytrwale pracuje, to jego marzenia mogą się spełnić.

 

Anna Grabowska