Dzień kolejarza w naszej szkole


Dokładnie 25 listopada jest Dzień Kolejarza. Z racji wypadającego święta pracownicy PKP CARGO zapoznali uczniów klasy III a z historią powstania linii kolejowych, z tym co można przewozić koleją, a także dlaczego warto przewozić towary koleją.  Przygotowali  wiele atrakcyjnych gadżetów  związanych z pracą na  kolei. Uczniowie klasy trzeciej dostali od pracowników kolei Pani Barbary Kotwy i Pana Mariusza Pietruchy  plakat „Lato                         z parowozami”, biuletyn na temat „Od pokoleń kochamy kolej”, książeczkę pod tytułem „Helenka, Staś i tajemnica parowozów”. W biuletynie dzieci mogły przeczytać wiele ciekawych informacji związanych z pracą na  kolei, które bardzo zainteresowały uczniów  i zachęciły do zapoznawania się z historią Polskich Linii Kolejowych.Wychowawca klasy III a I. Czerwonka