MISTRZOSTWA DZIECI I MŁODZIEŻY W SZACHACH DRUŻYNOWYCH


Tegoroczna edycja drużynowych zawodów szachowych okazała się być bardzo udana dla naszej szkolnej drużyny młodzieżowej.

Już od pierwszego etapu rozgrywek, który został rozegrany w Zawierciu 24.10.18 uczniowie SP nr 1 w Łazach prezentowali się bardzo dobrze i grali skutecznie co zaowocowało po bardzo zaciętej i wyrównanej grze zwycięstwem i zajęciem I miejsca w powiatowych zawodach. Po zwycięstwie na szczeblu powiatu kolejny etap rozgrywek rejonowych (1/4 finału wojewódzkiego) odbył się 07.11.18 w Łazach, w którym SP nr 1 była organizatorem i jednocześnie gospodarzem. W ramach tych zawodów zostały rozegrane mecze w dwóch kategoriach wiekowych tj. grupa młodsza dzieci szkolnych oraz grupa starsza młodzieży szkolnej.

W grupie młodszej spotkały się drużyny SP im. M. Poleskiego w Rokitnie Szlacheckim i SP im. Kpt.L. Teligi w Poraju w grupie starszej drużyna SP nr 1 Łazy grała z SP im. Kpt. L. Teligi w Poraju. Awans i przepustkę do gry w finale wojewódzkim po rozegraniu zawodów uzyskała w kategorii młodszej drużyna SP w Poraju natomiast w grupie starszej SP nr 1 w Łazach.

Tegoroczny Finał Wojewódzkich Mistrzostw Dzieci i Młodzieży Szkolnej w Szachach Drużynowych został rozegrany 21.11.18 w Częstochowie.

W finale na szczeblu wojewódzkim Szkoła Podstawowa nr 1 w Łazach zajęła X miejsce z XVI szkolnych drużyn biorących w nim udział.

Do szczebla zawodów rejonowych (1/4 finału wojewódzkiego) SP nr 1 reprezentowali uczniowie:

Sosnowski Gabor  – szachownica 1

Toda         Michał  – szachownica 2

Toda         Jakub   – szachownica 3

Spyra       Kinga    – szachownica 4

 

W finale wojewódzkim drużyna Szkoły Podstawowej nr 1 w Łazach zagrała w składzie:

Sosnowski Gabor  – szachownica 1

Toda         Michał  – szachownica 2

Waśko Maksymilian-szachownica 3

Spyra       Kinga    – szachownica 4