Apel z okazji 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości


Dnia 9 listopada o godzinie 10.00 na sali gimnastycznej naszej szkoły odbył się uroczysty apel z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Wszyscy uczniowie klas młodszych zebrali się punktualnie i czekali na uroczyste przywitanie przez panią dyrektor. Następnie rozpoczęła się część artystyczna, którą przygotowali uczniowie klasy III a pod kierunkiem pani I. Czerwonki. Montaż słowno-muzyczny był przywołaniem pamięci i oddaniem czci wszystkim bohaterom walki o wolność i suwerenność naszej ojczyzny w czasie trwania zaborów, zaś wspólne odśpiewanie hymnu narodowego okazją do wyrażenia dumy z faktu bycia Polakami. Cała akademia w wielu z nas obudziła refleksję, że dziś patriotyzm to często tylko słowo znane z lekcji historii lub języka polskiego, bo wcale niełatwo określić co tak naprawdę ma on oznaczać w naszych czasach… Może na początek spróbujmy jak najlepiej robić to, co do nas należy, poznawać historię naszego kraju i troszczyć się o polską kulturę i tradycje… To chyba dobry pierwszy krok do współczesnego patriotyzmu. „Jeszcze Polska nie zginęła, kiedy my żyjemy…”
Iwona Czerwonka