KONCERT ZESPOŁU PIEŚNI I TAŃCA „ŚLĄSK”


Szkoła Podstawowa nr 1 w Łazach aktywnie pracowała  na rzecz „Roku dla Niepodległej” włączając się w szereg konkursów organizowanych m.in. przez Kuratorium Oświaty w Katowicach, czy Senat Rzeczpospolitej Polski, opiekunem tych przedsięwzięć był nauczyciel historii pani Anna Iskierka-Szymusiak. Uczniowie przygotowywali prace, które następnie wysyłaliśmy do odpowiednich instytucji. Dla podsumowania „Roku Niepodległej” nasza Szkoła została zaszczycona zaproszeniem na koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk”. Koncert odbył się 14 listopada 2018 roku w Katowicach i grupa ośmiu uczniów wraz z opiekunami  uczestniczyła w tym przedsięwzięciu. Na koncercie byli obecni znamienici goście, m.in. wiceprezydent Katowic i Śląski Kurator Oświaty. Tematyka koncertu dotyczyła niepodległości, a zatem wysłuchaliśmy wielu pieśni patriotycznych, zobaczyliśmy wiele tańców we wspaniałej choreografii i w pięknych strojach. Koncert bardzo nam się podobał i na długo pozostanie w naszej pamięci.

Anna Iskierka-Szymusiak