FINAŁ GMINNYCH KONKURSÓW Z OKAZJI JUBILEUSZU ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI


 

Szkoła Podstawowa nr 1 w Łazach zainaugurowała obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości już na początku października ogłaszając konkursy dla wszystkich szkół podstawowych w gminie Łazy. 7 listopada 2018 roku miało miejsce podsumowanie konkursu i wyłonienie zwycięzców spośród autorów nadesłanych prac plastycznych z kilku kategorii, autorskich utworów literackich oraz uczniów z najlepszą wiedzą historyczną z okresu walk niepodległościowych. Uroczystość ta miała miejsce w Szkole Podstawowej nr 1 w Łazach. Jury w składzie: p. Bożena Miklas, p. Małgorzata Poskrobko i p. Urszula Grzywa dokonało oceny prac i wyłoniło następujących zwycięzców:

W konkursie plastycznym „Wielcy Polacy XX wieku”, w kategorii klas IV –VI zwyciężyli:

III miejsce Wiktoria Kajdańska ze Szkoły Podstawowej w Niegowonicach

II miejsce Alicja Karasek ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łazach

I miejsce Krzysztof Parzoch ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łazach

– w kategorii klas  VII – VIII i gimnazjum

III miejsce Hanna Kuzia ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łazach

II miejsce Gabriela Przybyła ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łazach

I miejsce Dawid Wacławczyk ze Szkoły Podstawowej w Niegowonicach

W konkursie fotograficznym „Miejsca pamięci walk o niepodległość” zwyciężyli:

III miejsce Oliwier Łukasik ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łazach

II miejsce Natalia Czernek ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łazach

I miejsce Klaudiusz Bachowski ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łazach

 

W konkursie literackim „Tobie śpiewam Ojczyzno”  zwyciężyli:

III miejsce Magdalena Czerwińska ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Łazach

II miejsce  Gabriela Supernak ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łazach

I miejsce Karol Mazur ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łazach

 

W konkursie wiedzy „100 lat niepodległości” zwyciężyły zespoły z następujących szkół

III miejsce Szkoła Podstawowa w Chruszczobrodzie

II miejsce Szkoła Podstawowa nr 3 w Łazach

I miejsce Szkoła Podstawowa w Niegowonicach

 

W  konkursie plastycznym „100 lat niepodległości” dla klas I- III zwyciężyli:

III miejsce Konrad Juda ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łazach

II miejsce Jessica Rabenda ze Szkoły Podstawowej w Wysokiej

I miejsce Wiktoria Dziechciarz ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łazach

 

 

Wśród uczniów rywalizujących o wiedzę, najlepsi okazali się uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Niegowonicach zdobywając największy “ puchar niepodległościowy”. Konkurs literacki polegał natomiast na napisaniu wiersza o tematyce patriotycznej “Tobie śpiewam Ojczyzno”, autor pracy odczytywał swoje dzieło, a jury oceniało treść, interpretację i przekaz artystyczny wiersza. Wśród wyróżnionych prac najlepsze okazały się prace: Karola Mazura pt. Tego dnia…, Gabrieli Supernak pt. Nasz Dom i Magdaleny Czerwińskiej pt. Tobie śpiewam Ojczyzno. Uroczystość była uświetniona pieśniami patriotycznymi oraz prezentacjami o tej tematyce.

A.Iskierka-Szymusiak