Akademia z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości


9 listopada 2018 roku, o godzinie 11.11  wszyscy uczniowie szkoły, począwszy od najmłodszych pierwszoklasistów po klasy trzecie gimnazjalne, zaśpiewali  cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego.  Słowa hymnu wypełniły całą przestrzeń hali sportowej, tak pięknie nie śpiewaliśmy dotychczas… W świąteczny nastrój wprowadzili nas uczniowie opowiadając o historii tego święta i Naszego hymnu.  Dalszą częścią uroczystości była akademia przenosząca słuchaczy w czasy utraty niepodległości, walki o wolność i w wiek XX, odzyskanie niepodległości i następnie okres II wojny światowej, czyli kolejny okres walki Polaków o swoją Ojczyznę. Montaż słowno-muzyczny zawierał fragmenty wierszy patriotycznych i czołowych pieśni wykonywanych przez kolejne pokolenia Polaków walczących za kraj: Rota, Niepodległość, Rozkwitają pąki białych róż, I Brygada, Szara piechota i wiele innych przepięknych utworów wykonanych profesjonalnie przez naszych uczniów. Wszystkie utwory były zilustrowane adekwatną do tematyki prezentacją multimedialną. Uroczystości z okazji tak ważnej dla nas rocznicy zostały uświetnione obecnością Kierownika Wydziału Edukacji, pani Bożeny Miklas. Trudu przygotowania  święta, podjęły się panie  Anna Iskierka-Szymusiak i Joanna Kmita, nauczycielki historii. Dzisiejszy dzień w szkole przebiegał w bardzo świątecznej atmosferze, uczniowie w galowych strojach, z kotylionami wpiętymi na piersi, śpiewali na przerwach pieśni słyszane na akademii, podczas której wyrażali swój patriotyzm flagami i balonami w naszych narodowych barwach.

Anna Iskierka –Szymusiak

Joanna Kmita