Leśniczy z Nadleśnictwa Siewierz

W dniu 23 października w ramach akcji głośnego czytania klasy pierwsze odwiedził pan leśniczy z Nadleśnictwa Siewierz, który czytał fragmenty książki ,,Gang Słodziaków”. Następnie wygłosił pogadankę na temat zwierząt żyjących w okolicznych lasach, prezentował ilustracje zwierząt charakterystycznych dla Jury Krakowsko-Częstochowskiej, opowiadał o pracy leśnika, o konieczności dokarmiania zwierzyny zimą. Uczniowie mogli wysłuchać odgłosów zwierząt, odgadywali ich nazwy, odciskali tropy różnych zwierząt w piasku.

W trakcie spotkania, które przebiegało w miłej atmosferze, uczniowie dzielili się swoimi wiadomościami na temat zwierząt leśnych, a  pan leśniczy chętnie odpowiadał na pytania, pogłębiając tym samym wiedzę uczniów .