100 DRZEW NA 100- LECIE


Delegacja uczniów naszej szkoły uczestniczyła w uroczystości związanej z finałem realizowanego projektu „ 100 drzew na 100- lecie odzyskania niepodległości przez Polskę”, która odbyła się 17 października 2018r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Zawierciu w sali widowiskowej. Głównym celem projektu było uczczenie 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę poprzez posadzenie 100 sadzonek drzewek na terenie 10 gmin powiatu zawierciańskiego. Podczas uroczystości uczestnicy- mieszkańcy wszystkich grup wiekowych i społecznych, instytucji oraz organizacji powiatu zawierciańskiego otrzymali sadzonki dębów. Uroczystość uświetniły występy  lokalnych artystów, dzieci i młodzieży ze szkół. Otrzymane przez uczniów drzewko zostało uroczyście zasadzone na placu szkolnym. Sadzonka dębu będzie otoczona opieką i stanie się pamiątką oraz żywym świadkiem historii. 

Dorota Domińczyk