Zostanie harcerzem jest dla zucha jednym z najważniejszych wydarzeń


W dniu 5 października nastąpiło przekazanie czterech zuchenek z 13 GZ „Dobrych Czarodziejów” do 53 drużyny harcerskiej „Ostaniec”.  Gaja Krawczyk, Aleksandra Jachna, Paulina Ratuszny oraz Magdalena Pieczka od tego dnia przestają być zuchami a rozpoczynają harcerską przygodę. Zanim to  nastąpiło  musiały przejść drogę na której czekali harcerze. Starsi koledzy i koleżanki przygotowali dla nich pierwsze harcerskie zadania. Na końcu drogi czekało na nie niezwykłe wydarzenie.  W blasku świec drużynowa gromady zuchowej Michalina Rorot ściągnęła dziewczynom z ramion zuchową chustę. Drużynowa drużyny harcerskiej Julia Kurek oraz przyboczni Izabela Kubasik i Marcel Mazur założyli dziewczynom chusty przez co stały się prawowitymi członkiniami 53 DH Ostaniec.