Festyn „Święto Pieczonego Ziemniaka”


Lato jesienią, to nietypowa sytuacja, ale nasz festyn to tradycja, która na stałe wpisała się w kalendarz szkolnych wydarzeń. Jak co roku rodzice przygotowali tak bardzo lubiane w naszym regionie pieczonki (prażonki lub duszonki). Na uczestników naszej kulinarnej biesiady czekały również pyszne sałatki, swojskie jadło -żurek i pajda chleba ze smalcem. Nie zawiedliśmy również wielbicieli słodkości. Dużą popularnością cieszył się też „słodki kącik”  z domowymi ciastami, a na młodszych uczestników wydarzenia czekało stoisko z watą cukrową.

Odbyły się liczne występy naszej młodzieży. Taniec, gra na akordeonie, czy solowy popis młodego perkusisty, to jedynie urywek artystycznej części wydarzenia. Wszyscy bawili się doskonale słuchając piosenek w języku polskim, niemieckim i angielskim czy oglądając inscewizacja w wykonaniu uczniów klas młodszych. Mieliśmy też okazję obejrzeć pokaz Capoery- sportu dla osób w każdym wieku. Inne atrakcje to dmuchane zamki i bardzo lubiane przez dzieci malowanie twarzy.

Kto był, ten miło spędził tę październikową sobotę, a wszystkich zapraszamy za rok.

Renata Jakóbczyk