XIV Regionalnego Konkursu z Języka Niemieckiego pod patronatem Jurajskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Twórczych


Uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Łazach laureatką XIV Regionalnego Konkursu z Języka Niemieckiego pod patronatem Jurajskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Twórczych

 

5 czerwca 2018 r. w Zespole Szkół w Koziegłowach odbyło się podsumowanie konkursów zorganizowanych przez Jurajskie Stowarzyszenie Nauczycieli Twórczych. Na uroczystą galę zaproszeni zostali laureaci ze szkół podstawowych oraz oddziałów gimnazjalnych wraz z nauczycielami.

 

Gimnazjalistka z klasy 3b ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Łazach Michelle Blicharz została już po raz trzeci laureatką konkursu z języka  niemieckiego, organizowanego pod patronatem tego stowarzyszenia. Tytuły laureata uczennica uzyskiwała już w pierwszej oraz drugiej klasie gimnazjum. W tym roku laureatami regionalnego konkursu z języka niemieckiego zostali uczniowie ze szkół w Łazach, Myszkowie, Poraju oraz Woźnikach.

Konkurs posiadał 2 etapy (szkolny i regionalny). Należało wykazać się zarówno bardzo dobrą znajomością języka niemieckiego jak i bogatą wiedzą realioznawczą o Niemczech. W fotorelacji zamieszczono zdjęcia z I etapu konkursu, który odbył się w Szkole Podstawowej nr 1 w Łazach oraz zdjęcia z gali laureatów konkursu w Koziegłowach.

 

Joanna Wróbel – Kasperska