Festyn „Sobota z Jedynką”


Stało się już tradycją, że jedna z wiosennych sobót to czas, kiedy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Łazach bawią się wspólnie z rodzicami, nauczycielami, gośćmi na terenie naszej szkoły.

Tak było i teraz  9 czerwca odbył się już kolejny rodzinny piknik z Jedynką. W tym roku również organizowaliśmy go wspólnie z Krytą Pływalnią „Jura”, obchodząc jej urodziny. Ważnym punktem w programie całego spotkania było też podsumowanie roku akademickiego Uniwersytetu Dziecięcego w Łazach prowadzonego przez WSB w Dąbrowie Górniczej.              O godzinie 13:00 wszyscy spotkaliśmy się na placu szkolnym, by w promieniach słońca przeżyć miłe chwile, skosztować wielu pyszności, posłuchać i pooglądać występy dzieci  i młodzieży, wziąć udział w licznych konkursach i pokazach.

Program sobotniej imprezy rozpoczął się od ostatniego w tym roku akademickiego wykładu Uniwersytetu Dziecięcego i rozdania dyplomów. W kolejnej części  znalazły się między innymi występy artystyczne uczniów oraz artystów z MOK Łazy. Pysznych wypieków  skosztować można było na stoiskach gastronomicznych. Oczywiście nie obyło się bez smacznych sałatek      i dań z grilla.   Dla maluchów atrakcją było kolorowe malowanie twarzy i dmuchane zamki.   W czasie sobotniego pikniku zorganizowany został happening pod hasłem „W wiosce indiańskiej” .Dzieci pod czujnym okiem nauczycieli tworzyły wioskę indiańską, łapacze snów i piękne, kolorowe pióropusze. Zajęły się także sporządzaniem biżuterii indiańskiej i tańcami indiańskimi. Stworzony został także totem. W gorące popołudnie wybornie smakowały lody włoski i zimna lemoniada przygotowana przez harcerzy. Atrakcją szczególnie dla młodszych dzieci okazał się pokaz wozu strażackiego.     Sobotnie spotkanie było możliwe dzięki zaangażowaniu całej społeczności szkolnej, rodziców i darczyńców. Uczniowie  i nauczyciele przygotowali ciekawe występy artystyczne, rodzice zadbali o pyszne jedzenie i obsługę stoisk.

Dziękujemy serdecznie zaangażowanym w organizację pikniku osobom, pracownikom szkoły, rodzicom, uczniom, instytucjom oraz przyjaciołom szkoły.

Wszyscy bawiliśmy się świetnie i zapewne spotkamy się za rok !!!

 

Ewa Kubik