SIĘGNIJ PO KSIĄŻKĘ


„Kto czyta, żyje wielokrotnie. Kto zaś z książkami obcować nie chce-na jeden żywot jest skazany.”
(Józef Czechowicz)

Czytamy wszyscy jedni mniej inni więcej. We współczesnym świecie człowiek nie byłby w stanie funkcjonować bez umiejętności czytania. Dzięki niej komunikujemy się między sobą, wymieniamy, potrzebne informacje. Obecnie wyraźnie zauważalny jest spadek poziomu czytelnictwa nie tylko dorosłych ,ale także dzieci i młodzieży. Aby zachęcić uczniów klas I – III do czytania książek, dzieci z klasy IIa Szkoły Podstawowej nr 1 przygotowały apel „Sięgnij po książkę”. Dzieci pokazały, że chociaż wydaje się, iż w dobie  szybkiego postępu techniki, tradycyjna książka traci na wartości i nie jest już tak ważna, to jednak należy zwracać uwagę, że aby skorzystać z komputera też trzeba umieć czytać. W sposób humorystyczny podkreślili,  jak wielką rolę w naszym życiu odgrywa czytanie książek, a także, że  słowo pisane dociera do ludzkich serc.

Apel był również okazją do wręczenia przez panią dyrektor Elżbietę Kubicę nagród w konkursie czytelniczym dla klasy II a „Magiczne wiersze Juliana Tuwima”. Konkurs zorganizowany był przez panią Annę Grabowską przy współpracy z Biblioteką Publiczną, którą reprezentowała pani Małgorzata Poskrobko. Wręczono również nagrody w konkursie „Wiedza o Warszawie” zorganizowanym przez panią Iwonę Czerwonkę również  dla klasy II a.

 

Iwona Czerwonka