Wycieczka do Muzeum Dawnych Rzemiosł w Żarkach


Wycieczka była wspaniała, a pogoda wyjątkowo piękna i słoneczna. Pierwszym punktem wycieczki było  zwiedzanie multimedialnego Muzeum Dawnych Rzemiosł. Uczniowie poznali pracę młynarza, piekarza, bednarza, szewca i kołodzieja. Zobaczyli wytwory ich pracy, mogli dotknąć narzędzi,  którymi się posługiwali oraz wykonywać drobne prace                    z przeszłości. To była niesamowita przygoda. Kolejnym punktem wycieczki były warsztaty          w  Manufakturze Słodyczy Hokus Pokuss, podczas których uczniowie własnoręcznie wykonywali kolorowe, pyszne lizaki. Później udaliśmy się do Przybynowa odwiedzając Mini Skansen Wsi Jurajskiej. W starej, drewnianej chacie zobaczyliśmy stary piec, piękne ręcznie żłobione meble,  oraz narzędzia codziennego użytku. W zagrodzie można obejrzeć ekspozycję starych narzędzi domowych i rolniczych, bryczki  i stare sanie. Ofertę Agro Gospodarstwa      i Mini Skansenu uzupełnił zwierzyniec, w którym dzieci zobaczyły: wielbłąda, lamy, alpaki, kuce, kozy, owce i wiele innych zwierząt.  Zmęczeni   i głodni wybraliśmy się kiełbaski                 z grilla, a potem w drogę powrotną.                                                                                          To była bardzo udana wycieczka, która dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń.