Warsztaty lepienia z gliny


Uczniowie klasy Ib w poniedziałek 4 czerwca mieli okazję uczestniczyć w niecodziennych zajęciach. Z okazji Dnia Dziecka przyjechała do nas Pani Mariola Drabek-Przednowek z  Pracowni Unikatu, która na co dzień projektuje i wykonuje artykuły do wystroju wnętrz z ceramiki. My też dzisiaj zamieniliśmy się w artystów. Na zajęciach pani Mariola uczyła  nas jak nadawać glinie dowolne kształty. Wylepialiśmy formy z różnymi zwierzątkami, miseczki z koronkowym wzorem. Wałkowaliśmy, wylepialiśmy, aż powstały gliniane arcydzieła. Praca podczas spotkania wrzała, a sukcesy                        w lepieniu z gliny niezwykle cieszyły dzieci jak i opiekunów. Na tych warsztatach uczniowie mogli zrealizować swoje pomysły. Gliniane wytwory staną się widzialną pamiątką zaangażowania i różnorodnych talentów dzieci.