KAMPANIA „RAZEM RAŹNIEJ” DZIEŃ TOLERANCJI


Tolerancja to poszanowanie poglądów, wierzeń, upodobań innych osób. Sprzyja jej wiedza, otwartość, komunikowanie się oraz wolność słowa, sumienia i wiary. Tolerancja jest harmonią w różnorodności.

10 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 w Łazach obchodziliśmy Dzień Tolerancji połączony z obchodami miesiąca świadomości autyzmu. Uczniowie klasy 5 integracyjnej przygotowali wraz z nauczycielami apel na temat tolerancji. Przedstawili zebranym kolegom i nauczycielom, czym jest tolerancja, jakie są przejawy jej braku. Szczególnie podkreślona została tolerancja wobec osób niepełnosprawnych.

W naszej szkole od lat funkcjonują klasy integracyjne, dlatego tolerancja jest tak ważnym tematem i nie jest nam obca. Z okazji obchodów Dnia Tolerancji w klasach odbyły się zajęcia dotyczące tego tematu. Uczniowie wraz z nauczycielami rozmawiali o zjawisku tolerancji, każdy mógł wyrazić swoje zdanie. Po bardzo ożywionej dyskusji powstało drzewo tolerancji. Dzieci umieściły na nim słowa, które kojarzą się z tolerancją. Plakaty zawisły w klasach jako drogowskaz, który wskaże drogę jakim człowiekiem należy być, aby być tolerancyjnym. Relacja filmowa  dostępna https://www.facebook.com/szkolanr1lazy/videos/1781718041867241/

Izabela Saczyńska