Ptaki drapieżne


Jaki ptak występuje w godle Polski? Czym żywi się sokół? Czy sowa ma miękkie pióra? Który ptak wygląda tak, jak gdyby się uśmiechał…? Odpowiedzi na te i inne pytania miały okazję poznać nasi uczniowie w czwartek 10 maja.  Pierwszoklasiści  wzięli udział w profesjonalnym pokazie sokolniczym, który zorganizowała dla nas firma A.KUKU z Gliwic. Sokolnicy – pani Agnieszka i pan Bartek – z pasją opowiedzieli nam o życiu ptaków drapieżnych oraz zaprezentowali swoich podopiecznych. Poznaliśmy  jastrzębia Harrisa oraz Siję, orła, pustułkę oraz sowy: pójdźkę Tadzika i puchacza Zbyszka oraz płomykówkę- Lilkę.  Ptaki przelatywały pod rękami dzieci i nad ich głowami, siadały też na specjalnych sokolniczych rękawicach. Dzieci nie tylko z zainteresowaniem słuchały, ale również odważnie i aktywnie włączyły się w prezentację. Ptaków drapieżnych nie widuje się na co dzień, dlatego to było dla nas niezwykle spotkanie i niesamowite przeżycie! Ta żywa lekcja przyrody na pewno na długo pozostanie w pamięci dzieci.

Ewa Kocyba